Graś: Premier nigdy nie kłamie

Publikacja w serwisie: 12 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Premier: Graś jest delikatny ws. Smoleńska » Premier Tusk w Sandomierzu – jak kłamią media, jak kłamie władza » Graś przeprasza rosyjskie ZOMO » Dozorca Graś przeprasza Ewę Kochanowską .. w Jerozlimie » Graś przed komisją etyki » Graś do OMON-u: Eta byla prosta aszybka » Premier pod specjalnym nadzorem » Premier współwinny katastrofy smoleńskiej » Premier przyznał, że rząd nie opracował agendy działań po katastrofie smoleńskiej, bo był weekend » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Delikatny jak Graś » Gen. Błasik nigdy nie latał na takich samolotach » Generał Błasik nigdy nie pchał się do kokpitu » Dziennik Adama Michnika kłamie » Smoleńsk: Hipoteza nr 4. / Nigdy nie uwierzę, że to zrobili Rosjanie. » RZĄD TUSKA KŁAMIE W SPRAWIE SMOLEŃSKA » Możemy nigdy nie poznać danych z czarnych skrzynek Tu-154M ? » Premier zapędzony w kozi róg » Co ukrywa premier Tusk? » Czy Premier Tusk boi się odpowiedzieć? » Generał Sławomir Petelicki: Tusk kłamie. Oczekuję jego dymisji » Premier Tusk oszukuje Polaków » Premier: czekamy na wyjaśnienia Rosji » Janusz nigdy nie jeździł do Rosji. Mówił, że gdyby pojechał, to już by nie wrócił – Zuzanna Kurtyka » Premier: Loty VIP-ów wyłącznie w formule cywilnej » Premier Donald Tusk marszczy brew » MAK nie daje dokumentów – Premier Donald Tusk nie widzi powodów do podejmowania interwencji u premiera Władimira Putina w sprawie śledztwa smoleńskiego » “Jeśli ktokolwiek sobie wyobraża, że Polacy o tym zapomną, że da się przez odkładanie w czasie zamazać sprawę, to myślę, że zarówno ja, jak i wszyscy, którzy byli tam, w Katyniu, i czekali na Pana Prezydenta, a potem dowiadywali się o tej tragedii, nigdy do tego nie dopuścimy.” Antoni Macierewicz » Premier blokuje publikację stenogramów? » PREMIER DONALD TUSK LECI DO SMOLEŃSKA » Premier Korei Płd. odwołał przylot do Krakowa » Premier i ministrowie pełnili wartę przy trumnie prezydenta » Miller: Raport ws. katastrofy smoleńskiej pierwszy otrzyma premier » Wyszły od Tuska, nie były u prezydenta – premier obrażał część osób » 4 KŁAMSTWA SMOLEŃSKIE TUSKA » Sowieckie kłamstwo premiera » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W związku z rozbieżnościami w zeznaniach Tuska i ustaleniami śledczych rzecznik rządu Paweł Graś stwierdził, że z pewnością Donald Tusk mówił w prokuraturze prawdę bo… „premier nigdy nie kłamie”.

Donald Tusk dobrze wiedział co robi, biorąc na rzecznika rządu Pawła Grasia. Ten jest gotów bronić premiera zawsze i wszędzie, nawet w sytuacji, z której jasno wynika, że Tusk wbrew swoim wcześniejszym oświadczeniom powinien wiedzieć już w styczniu 2010 roku o przygotowaniach wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu.

Z ustaleń prokuratury wynika, że wszyscy najbliżsi współpracownicy premiera znali plany prezydenta Kaczyńskiego, o czym świadczą dokumenty przesłane z Kancelarii Prezydenta do MSZ. Potwierdził to także na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który stwierdził, że odradzał prezydentowi wizytę w Katyniu. Tymczasem zeznając w prokuraturze Tusk zapewniał, że o chęci udziału prezydenta Kaczyńskiego w uroczystościach katyńskich dowiedział się z mediów.

- Pan premier mówił w prokuraturze prawdę. To jest oczywiste i jest to temat poza dyskusją. Premier nigdy nie kłamie – oświadczył na antenie TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś.

Dopytywany, dlaczego premier nie znał treści przesłanej przez Kancelarię Prezydenta tak ważnej notatki, Graś stwierdził z rozbrajającą szczerością, że do Kancelarii Premiera przychodzi zbyt dużo dokumentów, aby Donald Tusk mógł je czytać osobiście.

- Do Kancelarii Premiera przychodzi dziennie kilka tysięcy różnego rodzaju dokumentów, notatek i to jest oczywiste, że pan premier wszystkich osobiście nie analizuje. Każdy prezydent odbywa kilkadziesiąt podróży zagranicznych w roku. W tych podróżach pomaga mu MSZ i głównie między ministerstwem a Kancelarią Prezydenta się ta komunikacja odbywa, a organizuje te wyjazdy Kancelaria Prezydenta – tłumaczył na antenie TVN24 Paweł Graś.

Ciekawe, czy w związku z ujawnioną przez portal Niezależna.pl informacją o tym, że Radosław Sikorski robił wszystko, żeby odradzić prezydentowi wizytę w Katyniu Paweł Graś także miałby przygotowaną, równie „elokwentną” wymówkę?

http://niezalezna.pl/30904-gras-premier-nigdy-nie-klamie

12 lipca 2012

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters