MSZ spalił rzeczy T. Merty “z sympatii do wdowy”

Publikacja w serwisie: 12 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , ,

Tłumacząc dlaczego doszło do spalenia rzeczy należących do śp. Tomasza Merty, Radosław Sikorski stwierdził, że MSZ w swoich działaniach kierował się „sympatią do wdowy”.

Radosław Sikorski odpowiadał dzisiaj na pytania posłów z Komisji Spraw Zagranicznych dotyczące palenia rzeczy należących do Tomasza Merty, oraz przygotowań MSZ do wizyty Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu.

- Do czasu wyniku badań prokuratury nie byłoby w porządku ich uprzedzanie. O jednym mogę zapewnić, że w swoich działaniach MSZ kierował się sympatią do wdowy po panu ministrze Mercie – oświadczył w trakcie posiedzenia komisji Radosław Sikorski.

Pytany przez Witolda Waszczykowskiego o to, dlaczego nie powiadomił rodziny Tomasza Merty o tym, że jego rzeczy zostały spalone, przez co podejrzewano ich zaginięcie i prowadzono intensywne poszukiwania nawet na terenie Rosji,Radosław Sikorski znów zasłonił się prokuratorskim śledztwem w tej sprawie.

- To co, stało się z rzeczami ministra Merty jest skandalem, dlatego dzisiaj postawiłem ministrowi Sikorskiemu szereg pytań dotyczących katastrofy smoleńskiej. Pierwsze pytanie dotyczyło zasadności spalenia rzeczy pozostałych po ministrze Mercie i jaki był udział w tym procesie decydowania o spaleniu ministra Sikorskiego. Pytałem, czy nie uważał, że takie rzeczy powinny być przekazane wdowie lub prokuraturze. Minister Sikorski uchylał się od odpowiedzi, a ja dopytywałem dalej. Pytałem czy nie widział zasadności w poinformowaniu wdowy. Ukrywając ten fakt przed wdową i rodziną ministra Merty Radosław Sikorski doprowadził, że oni usilnie poszukiwali tych rzeczy w magazynach, gdzie były zgromadzone rzeczy ofiar. To z kolei doprowadziło do kolejnej traumy, ponieważ okazało się, że nie można tam było znaleźć – tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl Witold Waszczykowski.

http://niezalezna.pl/30895-msz-spalil-rzeczy-t-merty-z-sympatii-do-wdowy

11 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters