Sikorski sabotował wizytę Lecha Kaczyńskiego

Publikacja w serwisie: 12 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego » Lecha Kaczyńskiego identyfikowano w obskurnej budzie » Życiorys Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego » Fałszywe dane w protokole identyfikacji Lecha Kaczyńskiego? » Prokuratura bada okoliczności pochówku Lecha Kaczyńskiego » Tytuł Narodowego Bohatera Gruzji dla Lecha Kaczyńskiego » Wałęsa cofnął pozew wobec Lecha Kaczyńskiego » “Warto być Polakiem. Idea i myśl Lecha Kaczyńskiego” » Jutro Jarosław Kaczyński zostanie przesłuchany przez prokuraturę w sprawie telefonu śp. Lecha Kaczyńskiego » List Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskim » Skandal! Telewizja w Niemczech wulgarnie kpi ze śmierci Lecha Kaczyńskiego w dniu pogrzebu prezydenta (wideo) » W Smoleńsku Tusk z Putinem nawet nie podeszli do ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przez 5 godzin zwłoki leżały w błocie » Sikorski złamał konstytucję » Komorowski, Sikorski, Tusk – nie kwestionują ustaleń MAK » Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas wizyty w USA: » Radosław Sikorski – Raport o przyczynach katastrofy musi przekonać opinię publiczną » Sikorski nawarzył, Komorowski wychylił » Sikorski depcze po moim bólu » Sikorski podważa sens misji Seremeta » Sikorski: “Nie znam inicjatywy Macierewicza, która nie skończyłaby się awanturą” » Prezentacja sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich » Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich zostanie przesunięty? “To ostateczność” » Prokuratura przesłucha Kaczyńskiego » Barack Obama grał w golfa, gdy w Polsce chowano Marię i Lecha Kaczyńskich » Ostatnie przemówienie Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu » Marsz Pamięci 10 września 2010, Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego » Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy w Smoleńsku » Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina » Rosyjska symulacja przeczy słowom Kaczyńskiego: katastrofa Tu-154M była możliwa » Rosjanie czekali na takie słowa Klicha – “Polska bierze na siebie większą część winy za śmierć Kaczyńskiego” » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W trakcie posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski oświadczył, że odradzał prezydentowi Kaczyńskiemu wizytę w Katyniu. W rozmowie z portalem Niezależna.pl Witold Waszczykowski stwierdza, że Radosław Sikorski podejmował wobec prezydenta Kaczyńskiego “działania sabotujące”.

Witold Waszczykowski, były wiceszef BBN i były wiceminister spraw zagranicznych pytał Radosława Sikorskiego dlaczego MSZ do marca nie podejmowało żadnych działań w związku z planami wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, Radosław Sikorski odparł, że resort spraw zagranicznych robił wszystko, aby prezydentowi wizytę… odradzić.

- Odradzaliśmy panu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu wizytę w Smoleńsku i bardzo żałuję, że wbrew naszemu stanowisku pan prezydent zdecydował się tę wizytę zrealizować - oświadczył Sikorski.

Członkowie komisji Spraw Zagranicznych próbowali dociekać, dlaczego Radosław Sikorski chciał zniechęcić głowę państwa do prerogatywy prezydenckiej, którą był udział w ważnej uroczystości i jakie kroki podjął, aby zniechęcić prezydenta Kaczyńskiego, jednak Radosław Sikorski zasłonił się śledztwem prokuratorskim.

- Złożyłem w tej sprawie pod przysięgą zeznania w prokuraturze i nie mam nic więcej do dodania – oświadczył Sikorski.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl Witold Waszczykowski stwierdza, że Radosław Sikorski sabotował wizytę prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu. Zdaniem byłego wiceszefa MSZ dzisiejsze posiedzenie Komisji Spraw Zagranicznych było niezwykle ważne, ponieważ Radosław Sikorski po raz pierwszy potwierdził, że wiedział o planach prezydenckiej wizyty w Katyniu i co więcej przyznał, że czynnie się im przeciwstawiał.

- To ważne spotkanie, bo po raz pierwszy Radosław Sikorski potwierdził, że wiedział o zamierzeniach prezydenta Kaczyńskiego i czynnie się im przeciwstawiał. Podejmował działania, które trzeba nazwać sabotującymi.Przeciwdziałał polityce prezydenta, która była zgodna z wykładnią Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Kaczyński chciał nawet współpracować z ośrodkiem premierowskim i dążył do zorganizowania jednych uroczystości i jednej wizyty. Jego współpracownicy zabiegali o to przez wiele miesięcy. Okazuje się jednak, że również przez wiele miesięcy ośrodek premierowski, w tym Radosław Sikorski, prowadził grę z Rosjanami, aby do takiej wizyty prezydenta nie doszło. Nie jest to tylko przekroczenie regulaminów, ale jest to działanie przeciwko interesowi państwa. W tak drażliwych kwestiach jak polityka dotycząca Rosji i zbrodni katyńskiej, stanowisko prezydenta i rządu powinno być spójne. Okazuje się jednak, że Radosław Sikorski realizował interes partii i Donalda Tuska, który chciał zawłaszczyć uroczystości i ewentualne spotkanie z Putinem i chciał za wszelką cenę nie dopuścić do wizyty prezydenta, co mu się niestety udało - tłumaczy Witold Waszczykowski.

Tak Witold Waszczykowski w rozmowie z Portalem Niezależna.pl relacjonuje przebieg dzisiejszego posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych:

- W związku z ujawnieniem przez prokuraturę uzasadnienia umorzenia tzw. wątku cywilnego śledztwa smoleńskiego ujawniono szereg dokumentów i zeznań, które jasno wskazują, że ośrodek premiera co najmniej od grudnia 2009 r. wiedział, że prezydent Kaczyński chce brać udział w uroczystościach w Katyniu. Jeszcze w grudniu w tej sprawie odbyła się narada, a w styczniu przekazane zostało pismo ministra Handzlika, które taki udział prezydenta potwierdzało. Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych pytałem, dlaczego przez trzy miesiące minister Sikorski nie podjął działań żeby tę wizytę przygotować. Dlaczego ukrywał wobec Rosjan chęć wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu? Radosław Sikorski przyznał, że zachowywał się tak, bo chciał zniechęcić prezydenta Kaczyńskiego do odbycia wizyty. Dopytywałem dalej, czy ma świadomość, że odradzając wizytę pozbawił Lecha Kaczyńskiego prezydenckich prerogatyw do współprowadzenia polityki zagranicznej i działał niezgodnie z wykładnią Trybunału Konstytucyjnego, który przyjął zalecenie, że ośrodek premierowski i prezydencki powinny współpracować ze sobą w sprawach polityki zagranicznej. Ośrodek premierowski podjął działania zniechęcające, które należy czytać jako działania sabotujące. Niestety minister Sikorski nie podjął się odpowiedzi na moje pytania, a Grzegorz Schetyna szybko zakończył posiedzenie, co umożliwiło szefowi MSZ opuszczenie sali – relacjonuje w rozmowie z portalem Niezależna.pl przebieg posiedzenia komisji Witold Waszczykowski.

Zobacz nagranie posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych:
http://vod.gazetapolska.pl/2041-sikorski-sabotowal-wizyte-lecha-kaczynsk…

http://niezalezna.pl/30897-sikorski-sabotowal-wizyte-lecha-kaczynskiego

11 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters