Krętactwa Millera

Publikacja w serwisie: 16 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Fałszerstwa w raporcie Millera » BOR niedopełnił obowiązków – dla Millera jest bez winy » Sprzeczności w raporcie Millera » MAK zadowolony z raportu Millera » Komisja Millera działała bezprawnie? » Okoliczności lotu 10 kwietnia w rękach komisji Millera » Analiza wypowiedzi J. Millera w kwestii rejestratora lotów » Tupolew rozleciał się w powietrzu – komisja Millera ukryła dowody » Publikacja raportu Jerzego Millera – całość [3 godz WIDEO] » Przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera » Komisja Millera działała zgodnie z prawem – zapewnia Mirosław Grochowski » Syn członka KC Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy chwali raport Millera » Komisja Millera kombinuje, jak zdobyć oryginalne nagrania z wieży w Smoleńsku “metodą chałupniczą” jak nazwał to Jerzy Miller » Co będzie w raporcie Millera » Czego nie znalazłem w raporcie Millera » Antoni Macierewicz o komisji Millera » Artystyczne wizje komisji Millera » Raport Millera to była świadoma manipulacja » Komisja Millera redaguje raport ws. katastrofy » Tu-154M gotowy do przekazania komisji Millera » Dowództwo Sił Powietrznych kontra komisja Millera » Antonii Macierewicz o raporcie Millera: fałszerstwa i kłamstwa » Jutro poznamy odpowiedź MAK-u na raport komisji Millera » Raport Millera dopiero po 17 lipca, są problemy z tłumaczeniem » Tusk: 29 lipca publikacja raportu komisji Millera » prof. Binienda z NASA Masakruje tzw. Expertów millera » Raport Jerzego Millera zawiera sprzeczne dane » Tusk: “Liczę, że raport Millera uda się zaprezentować w czerwcu” » MAK: Nic nowego w raporcie Millera, wady lotniska opisaliśmy wcześniej » Raport Millera wywołał w Polsce trzęsienie ziemi i szok » MSWiA podało godzinę publikacji raportu komisji Millera » Schetyna o raporcie Millera: Możemy tylko prosić o cierpliwość » Raport komisji Millera na biurku premiera, liczy 300 stron » Raport Millera starannie pomija odpowiedzialność premiera Tuska » Prezentacja raportu Millera – relacja “minuta po minucie” + WIDEO » Komisja Millera spotka się z dowództwem sił powietrznych – 36. pułk pod lupą » “Rodziny ofiar katastrofy 10 kwietnia nie poznają wcześniej raportu Millera” » Posiedzenie RBN ws. katastrofy smoleńskiej dopiero po zakończeniu prac komisji Millera » Protokół z załącznikami raportu komisji Jerzego Millera badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej » Okazuje się, że komisja Jerzego Millera została powołana w oparciu o polsko-rosyjskią umowę z 1993 » Lista pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej liczy ok. 160 osób i instytucji – Rodziny ofiar proszą o spotkanie z komisją Millera » Akt oskarżenia przeciwko gen. Pawłowi Bielawnemu, byłemu wiceszefowi Biura Ochrony Rządu » Janicki ma kolejnego obrońcę » BOR naraził życie prezydenta » To był obowiązek szefa BOR-u » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Po katastrofie smoleńskiej szef MSWiA zlecił kontrolę działań BOR-u… szefowi Biura gen. Marianowi Janickiemu. Zarówno zlecenie kontroli, jak i wyniki zostały przekazane ustnie, bez żadnych notatek służbowych – wynika z zeznań Jerzego Millera.

To niewyobrażalny skandal  – komentuje płk Tomasz Grudziński, były wiceszef Biura Ochrony Rządu. – Jeżeli rzeczywiście gen. Janicki nic nie wiedział o przygotowaniach przez BOR obydwu wizyt, to złamał prawo poprzez brak nadzoru. Jeżeli natomiast wiedział o stanie przygotowań, to kłamie zarówno on, jak i minister Miller – dodał.

Były szef MSWiA w tzw. cywilnym wątku smoleńskiego śledztwa zeznał, że w ramach podziału kompetencji w ministerstwie nadzór nad BOR-em sprawował jego zastępca.

„(…) Minister Adam Rapacki odbywa stałe spotkania w rytmie cotygodniowym w ministerstwie z szefami służb, w tym z szefem Biura Ochrony Rządu. Ze mną szef Biura Ochrony Rządu kontaktuje się w sprawach nadzwyczajnych, zdarzał się taki kontakt przez zastępców BOR-u. Ja z ministrem Rapackim mamy spotkania cotygodniowe, ale rozmawiamy o sprawach trudnych i bieżących (…)” – stwierdził w listopadzie 2011 r. w prokuraturze Jerzy Miller.

– Nie miałem żadnych sygnałów, że są jakieś problemy w związku z przygotowaniem wizyty premiera i prezydenta w Katyniu w 2010 r. Szef BOR-u nigdy nie informował mnie o stanie przygotowań do zagranicznych wizyt najważniejszych osób w państwie, nie było ani takiej konieczności, ani takiej praktyki – mówi „Codziennej” Adam Rapacki, były wiceminister spraw wewnętrznych. Zdaniem naszych rozmówców tego typu praktyki pojawiły się dopiero w rządzie Donalda Tuska, gdy szefem MSWiA został Jerzy Miller.

– Gdy pracowałem w BOR-ze, na biurko szefa trafiały meldunki o stanie zabezpieczenia wizyt prezydenta i premiera. Te informacje były z kolei przekazywane ministrowi – mówi płk Grudziński.

„(…) Do 10 kwietnia ja nie byłem informowany ani nie miałem żadnej wiedzy o lotnisku w Smoleńsku, o możliwości lądowania tam. Nie jest to moją kompetencją ani BOR-u. Nie były też mi zgłaszane żadne problemy ze współpracą funkcjonariuszy BOR-u z ich odpowiednikami po stronie rosyjskiej przy przygotowaniach tych wizyt. Przez szefa BOR-u ani też kogokolwiek nie byłem informowany o żadnych elementach związanych z przygotowaniem tych dwóch wizyt 7 i 10 kwietnia (…)” – zeznał Jerzy Miller.

Wiadomo jednak, że były problemy m.in. związane z tym, że Rosjanie nie pozwolili w marcu 2010 r. wejść na teren lotniska w Smoleńsku funkcjonariuszom BOR-u, którzy mieli przeprowadzić sprawdzenie terenu. Prokuratura, która umorzyła tzw. cywilny wątek śledztwa smoleńskiego, na podstawie ustaleń prokuratorów przesłała niedawno do szefa MSW Jacka Cichockiego pismo dotyczące m.in. bardzo poważnych uchybień popełnionych przez szefa BOR-u gen. Mariana Janickiego.

Wszczęte jest także śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Jerzego Millera – zawiadomienie złożył Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

http://niezalezna.pl/31006-kretactwa-jerzego-millera

16 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters