Będą kolejne ekshumacje

Publikacja w serwisie: 24 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: , , , , , , , , ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Kto chce blokować ekshumację Anny Walentynowicz? » Małgorzata Wassermann: W tym miesiącu wniosek o ekshumację mojego ojca » Ekshumacje ofiar Tu-154M » WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO » Tusk z Komorowskim będą się tłumaczyć » BĘDZIE FALA WNIOSKÓW O EKSHUMACJĘ? » Gotowy wniosek o ekshumację ofiar » Ekshumacje jeszcze przed jesienią » Akta będą, ale w Moskwie » PSL: Będą nowe krzyże » Będą rozmowy o sprowadzeniu wraku » Rosjanie będą zeznawać ws. telefonu prezydenta? » Polscy biegli będą pracować w Moskwie dłużej, niż planowano » Nowe zasady podróżowania VIPów. Lotniska będą sprawdzane » Kolejne kłamstwa? » Odwołani piloci pozostaną w wojsku, jeśli tylko będą chcieli » Pierwotne zeznania nie będą brane pod uwagę w polskim śledztwie. Jak to możliwe? » Kolejne “rewelacje” Klicha » Kolejne szczątki odnalezione » MAK przekazał kolejne dokumenty » KARA ZA PRZECIEK? Rodziny ofiar katastrofy nie będą już mogły kopiować akt śledztwa » Na pogrzebie pary prezydenckiej będą głowy państw i rządów z całego świata » Kolejne materiały w sprawie katastrofy » Kolejne protokoły przekazane Polsce » Rosjanie pokażą kolejne dokumenty. Dziennikarzom » Kolejne pożegnania Pogrzeby 12 ofiar katastrofy Tu-154 » Będą zawiadomienia o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków przez premiera Donalda Tuska oraz ministrów » Kolejne manipulacje medialne dotyczące katastrofy w Smolensku » Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek Tu-154M » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Kolejne akta ws. katastrofy smoleńskiej trafią do Rosji » Zatrzymany odmówił czy jemu odmówiono – kolejne kłamstwa z Moskwy » Wypływają kolejne dowody udziału Tuska w Zbrodni Smoleńskiej » Tusk pozorował działanie w sprawie Smoleńska » Ekshumacja zwłok Anny Walentynowicz » Ekshumacja Anny Walentynowicz z urzędu » LISTA PASAŻERÓW TU-154M » Kogo pochowali? » Kto leży w grobie Anny Walentynowicz? » Komisja Europejska umyła ręce w sprawie śledztwa smoleńskiego – nie chce zadzierać z Moskwą » “Taka osoba absolutnie nie powinna brać udziału w tym pozorowanym i manipulowanym śledztwie” » Sekcja potwierdzi wersję wybuchu? » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Wdowa po śp. Tomaszu Mercie złożyła w prokuraturze wojskowej wniosek o ekshumację ciała męża. Kilka dni temu informowaliśmy, że tego samego domaga się pełnomocnik rodziny śp. Anny Walentynowicz. W obu wypadkach powód to skandaliczne błędy w dokumentacji medycznej otrzymanej z Rosji. Jak ustaliliśmy, prokuratura zamierza przeprowadzić kolejne ekshumacje.

- Potwierdzam, że podjęliśmy decyzję, aby wnioskować o ekshumację. Te decyzje nie zapadają szybko, ale będę cierpliwie czekać. Nie mam pewności, kto leży w grobie mojego męża. Po pierwsze, człowiek, który go identyfikował, nie jest dla mnie wiarygodny. Po drugie, kolejne wnioski o ekshumacje składane przez rodziny ofiar każą zadać pytanie, co faktycznie zrobiono z ciałami naszych bliskich w Rosji, dlaczego tyle rzeczy się nie zgadza? – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Magdalena Merta. Ze względu na toczące się śledztwo nie może ujawnić szczegółowych powodów złożenia wniosku o ekshumację męża. – Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że materiały, które dostałam od Rosjan, nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Smutne, że staje się to regułą – mówi Merta.

To samo podkreśla Andrzej Melak, brat Stefana Melaka. Wniosek o ekshumację złożył wiele miesięcy temu. –Prokuratura jednak wciąż nie rozpatrzyła mojego wniosku, a przecież rosyjskie protokoły nie są warte funta kłaków – mówi Melak. Jest zdania, podobnie jak rodziny większości ofiar katastrofy, że powinno dojść do ekshumacji wszystkich ciał, skoro w tak wielu wypadkach pojawiają się tak skandaliczne błędy. Mówił o tym podczas swojego pobytu w Polsce prof. Michael Baden, światowej sławy patolog, którego prokuratura nie dopuściła do asystowania przy sekcji zwłok Przemysława Gosiewskiego.

– Jestem przekonany, że należy spodziewać się kolejnych wniosków rodzin. To tylko kwestia czasu. Bez zbadania wszystkich ciał nie dowiemy się, co stało się 10 kwietnia 2010 r. – mówi przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy Antoni Macierewicz. Dziś odbędzie się posiedzenie zespołu parlamentarnego z udziałem m.in. rodziny śp. Anny Walentynowicz. W imieniu rodziny wniosek o ekshumację liderki Solidarności złożył w prokuraturze wojskowej mecenas Stefan Hambura. – Osoby związane blisko z panią Walentynowicz, m.in. Krzysztof Wyszkowski czy Andrzej Gwiazda, zamierzają wystosować pismo do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, żeby bezpośrednio objął swoim nadzorem ten wątek ze względu na rolę, jaką odegrała w historii Polski – mówi mecenas.

Andrzeja Gwiazdy nie dziwi wniosek rodziny zmarłej. – Przecież to kolejne przekłamania w kolejnych dokumentach. W tym śledztwie wciąż jesteśmy oszukiwani – mówi.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prokuratura faktycznie planuje kolejne ekshumacje, choć jeszcze nie wiadomo czyich ciał.

http://niezalezna.pl/31205-beda-kolejne-ekshumacje

24 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters