Czy wrak w końcu wróci do Polski?

Publikacja w serwisie: 25 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Hangar czeka na wrak tupolewa » Krzyż po pielgrzymce wróci pod Pałac? » Pierwsza Dama wróci do kraju we wtorek » Do kraju wróci dzisiaj pierwszy żołnierz RP » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Może dowiemy się wreszcie, kto odpowiada za umieszczenie tych wszystkich osób w jednym samolocie?! Czy zaczniemy pytać w końcu rząd, jak do tego doszło? » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Wrak czy wraki » Skrzynki i wrak do zwrotu » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Raport MAK nie wiąże Polski » Zginęła elita Polski » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Jak ściągnąć czarne skrzynki do Polski » Polski punkt konsularny w Smoleńsku » JAROSŁAW KACZYŃSKI: RAPORT MAK TO KPINA Z POLSKI » Nie tylko polski samolot miał problemy? » CNN: “Stoimy u boku Polski w czasie smutku” » Bogdan Klich: CHODZIŁO O SKOMPROMITOWANIE POLSKI » Kiedy czarne skrzynki trafią do Polski? » Zmiana raportu MAK celem strategicznym dla Polski » Polski raport inny, czyli jaki? » “Kommiersant”: Polski raport surowszy niż rosyjski » Błędne porozumienie rządu Polski z Rosją » To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki » LIST Z POLSKI – spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem » Rosja wyśle do Polski kolejne akta ws. katastrofy Tu-154 » Trzecia czarna skrzynka w nocy dotrze do Polski » “Polski dyplomata namawiał do zniszczenia nagrań ze Smoleńska” » “List z Polski” – FILM z POLSKIMI NAPISAMI do pobrania » Rosjanie: prawda o katastrofie może być gorzka dla Polski » Polski wątek zbrodni smoleńskiej: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa » Powrót czarnych skrzynek do Polski jest “sprawą fundamentalną” » “List z Polski” – polskie napisy – wersja online [YouTube] » Polski rejestrator szybkiego dostępu zarejestrował wszystkie dane? » 10.4.10 – Pierwszy polski film śledczy o Tragedii Smoleńskiej reż. Anita Gargas » NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI WIDZIANA OCZYMA HISTORYKÓW MŁODEGO POKOLENIA » “Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy?”, pytało dziś PiS » Aleksiej Sazonow – Rosja odpowie na wszystkie pytania Polski dotyczące raportu MAK » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

Kolejny odcinek niekończącego się serialu pt. “Sprowadzanie wraku Tu-154 do Polski”? W lipcu do Smoleńska udać się ma licząca 13 osób grupa specjalistów. Wyjazd związany jest z przygotowaniami do sprowadzenia do Polski wraku Tu-154M – poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Pobyt grupy w Rosji zaplanowano od 29 lipca do 2 sierpnia. W skład grupy wejdzie prokurator wojskowy, dwóch biegłych oraz specjaliści z zakresu logistyki i transportu z różnych instytucji wojskowych, w tym m.in. ze Sztabu Generalnego.

Wyjazd ten jest następstwem uzgodnień poczynionych podczas czerwcowej wizyty w Moskwie polskiej delegacji z udziałem m.in. naczelnego prokuratora wojskowego płk Jerzego Artymiaka – poinformowała prokuratura wojskowa.

Czy wrak w końcu wróci do Polski? Do wszystkich zapewnień prokuratury należy podchodzić sceptycznie, bo podobne zapowiedzi jak dzisiejsza słyszeliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy, że już w styczniu 2011 r. Andrzej Seremet, prokurator generalny, mówił, że polska prokuratura od pewnego czasu czyni przygotowania do sprowadzenia do Polski wraku Tu-154.

Co konkretnie zrobił polski rząd, aby szczątki polskiego samolotu wróciły do Kraju?

Zobacz na vod.gazetapolska.pl:

http://niezalezna.pl/31238-jada-do-smolenska-po-wrak-tu-154

24 lipca 2012

Oceń artykuł:

tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters