Hangar czeka na wrak tupolewa

Publikacja w serwisie: 27 July 2012
Klikaj przycisk +1, aby osoby z listy kontaktów widzieli Twoje rekomendacje w wyszukiwarce
tagi: ,

Zobacz także:

» "List z Polski" » Nikt nie wie CZY i KIEDY “Prawie 200 osób pojedzie do Smoleńska po wrak tupolewa” » Wrak tupolewa przykryty brezentem » Wrak tupolewa odgrodzony płotem i blachą – zobacz zdjęcia » A szef BOR wciąż czeka » Klich czeka na kolejną katastrofę » Czy wrak w końcu wróci do Polski? » Prokuratura wciąż czeka na komplet rosyjskich dokumentów sekcyjnych » Pod wrak tylko w rosyjskim mikrobusie » Europa zobaczy, jak Rosjanie cięli wrak » Wrak czy wraki » Skrzynki i wrak do zwrotu » Będzie wrak, pomyślą o badaniach » Wrak TU-154M w Smoleńsku [amatorski film] » Rosjanie tłumaczą dlaczego pocięli wrak » “KATYŃ 2010″: PRZEKAZAĆ WRAK SAMOLOTU POLSCE » Polscy eksperci wracają. Wrak wciąż niszczeje » Wrak jeszcze płonie – amatorski film z miejsca katastrofy » Polacy pytają Rosjan, dlaczego cięto wrak Tu-154 i wybijano w nim szyby » Kto uziemi tupolewa » Wrak jest niezabezpieczony, ale mówiąc brutalnie, nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie dla śledztwa – Paweł Graś, rzecznik rządu » Piloci tupolewa wiedzieli o mgle » Czy USA mają rozmowy z telefonu tupolewa? » Co Krasnokutski przekazał na pokład tupolewa? » Szczątki tupolewa wrócą do Polski » Warszawa nie wiedziała o katastrofie tupolewa » ROSJANIE NIE ODDADZĄ WRAKU TUPOLEWA? » Co zawierają “czarne skrzynki” tupolewa? » Rosjanie chcą przetopić tupolewa! » Wniosek o zbadanie przetargu na remont tupolewa » Dymiący nagan a papiery pokładowe Tupolewa » Los drugiego tupolewa pozostaje bliżej nieokreślony » Dlaczego szumi w czarnych skrzynkach tupolewa? » Rosjanie robili wszystko, by “posadzić” tupolewa » Nowe fotele nie zrobią z tupolewa boeinga » Nie ma śladu montażu na zapisach z czarnych skrzynek tupolewa » Mikrofony z kokpitu Tupolewa mogły nagrać rozmowy VIP-ów » Rosja ogrodzi miejsce katastrofy polskiego tupolewa » Piloci prezydenckiego Tupolewa mogli zostać wprowadzeni w błąd ? » Odczytano prawie wszystkie słowa z czarnych skrzynek tupolewa » Prokuratura wojskowa dostała zapisy ostatniego rejestratora tupolewa » Zdaniem Edmunda Klicha Piloci tupolewa byli bez szans » Czy śledczy wiedzą, co wyciekło z tupolewa? [wywiad z Siergiejem Amielinem] » Nie mechaniczne uderzenie, a wybuchy były przyczyną zniszczenia tupolewa » 100 tysięcy złotych za płot i brezent chroniący resztki wraku Tupolewa » To Rosjanie zbadają czarne skrzynki tupolewa, przy udziale Polaków » Rosyjscy kontrolerzy ani razu nie poinformowali załogi polskiego tupolewa, że schodzi ze ścieżki i kursu » Prokuratura nie potwierdza rosyjskich informacji o braku śladów ingerencji w zapis rejestratorów tupolewa » To urzędniczka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała załodze tupolewa nieczynne lotnisko w Witebsku, jako zapasowe » Najnowsza symulacja katastrofy prezydenckiego tupolewa. Maszyna ścinała skrzydłami drzewka na wysokości zaledwie 2,5 metra (wideo) » PIŁOWANIE TUPOLEWA, PIŁOWANIE ŚLEDZTWA » Ewidentne zacieranie śladów » emerytowany oficer CIA: TO NIE BYŁ WYPADEK

W bazie wojskowego lotniska w Mińsku Mazowieckim przygotowany jest już hangar, do którego ma trafić wrak Tu-154M.

Z informacji TVN24 wynika, że w niedzielę do Smoleńska uda się „grupa rekonesansowa”, której zadaniem będzie przygotowanie operacji powrotu wraku samolotu do Polski. Już teraz jednak pojawiają się informacje na temat ewentualnego pocięcia wraku w celu ułatwienia transportu. Choć Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych zapewnia, że pierwszy wariant zakłada nienaruszalność wraku, nikt nie daje na to żadnych gwarancji.

Aby ułatwić transport, wojskowi logistycy i żandarmeria sugerują, że najwygodniej byłoby pociąć wrak na mniejsze elementy, które następnie można byłoby przetransportować koleją.

W Polsce na tupolewa czeka już hangar o wymiarach 40×50, w którym można będzie rozłożyć szczątki i zrekonstruować wielkość wraku.

Ale czy wrak w końcu wróci do Polski? Do wszystkich zapewnień prokuratury należy podchodzić sceptycznie, bo podobne zapowiedzi jak dzisiejsza słyszeliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy, że już w styczniu 2011 r. Andrzej Seremet, prokurator generalny, mówił, że polska prokuratura od pewnego czasu czyni przygotowania do sprowadzenia do Polski wraku Tu-154.

Zobacz film:
http://vod.gazetapolska.pl/2142-co-dzialo-sie-w-gabinetach-podczas-klucz…

http://niezalezna.pl/31332-hangar-czeka-na-wrak-tupolewa

27 lipca 2012

Oceń artykuł:
(5.00)
głosów: 1
tagi: ,

Komentarze są zablokowane.

Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem. Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. – Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Co się dzieje

Stało się
i dzieje w dalszym ciągu
i będzie dziać nadal
jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.Niewinni nie wiedzą o niczym
bo są zbyt niewinni
Winni nie wiedzą o niczym
Bo są zbyt winniBiedni nie pojmują tego
bo są zbyt biedni
Bogaci tego nie pojmują
bo są zbyt bogaciGłupcy wzruszają ramionami
bo są zbyt głupi
Mądrzy wzruszają ramionami
bo są zbyt mądrzyMłodych to nie obchodzi
bo są za młodzi
Starych to teź nie obchodzi
bo są zbyt starzyDlatego nic się przeciw temu nie dzieje
i dlatego to się stało
i dlatego to się dzieje
i dziać będzie nadal- Erich Fried -
free counters